Дежа ву, Вилијан го „клонираше“ ремек делото од слободен удар од пред четири години против Динамо Киев (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Дежа ву за
навивачите на Челси против Динамо Киев. Вилијан вечерва погоди од слободен удар
и зголеми на 2-0 во 65. минута од мечот. Публиката на
Стемфорд Бриџ веќе има видено ваква ситуација. Во 2015, кога Челси и Динамо
Киев играа во Лигата на шамионите, Бразилецот од слична позиција погоди, тогаш
во 83. минута од мечот.

Голот на Вилијан
од 2015

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани