„Делиите“ му ја пукнаа главата на кондициониот тренер на Црвена звезда!

by
0 минути читање

Фановите на Црвена звезда незадоволни од судењето на главниот судија Тамаш Богнар, по крајот на мечот почнаа да фрлаат со тврди предмети кога судиите излегуваа од теренот.

Но, наместо судиите погоден во главата беше кондициониот тренер на Црвена звезда, Федериико Панончини.

Главата на Панончини беше раскрвавена по што мораше да интервенира медицинскиот тим, а тој веднаш беше префрлен и во болница. Има пукнатина на черепот.

Поради овој инцидент тренерот Дејан Станковиќ ја пропушти прес-конференцијата, замина веднаш во болница да види како неговиот член на стручниот штаб.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани