Делиите им порачаа на САД: Дајте му шанса на мирот! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Навивачите на Црвена звезда направија список од војни во кои учествувале САД, и на крајот напишаа: „Дајте му шанса на мирот“.

На списокот се војните: Кореја 1950, Гватемала 1954, Индонезија 1958, Куба 1961, Виетнам 1961, Конго 1964, Лаос 1964, Доминиканска Република 1965, Грција 1967, Аргентина 1976, Никарагва 1981, Гренда 1984, Филипини 1989, Панама 1989, Ирак 1991-2003, Република Српска 1995, Судан 1998, Југославија 1999, Авганистан 2001, Јемен 2002, Сомалија 2006, Либија 2011, Сирија 2011.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани