Дебакл на Манчестер јунајтед, прими четири гола од Брајтон (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Манчестер јунајтед доживеа нов шамар во Премиерлигата, овојпат од Брајтон кој ја наполни мрежата на Де Хеа.

Резултатот беше отворен во 15. минута кога Каиседо со удар од далечина погоди за водство на Брајтон од 1-0.

По четири минути игра во второто полувреме Кукуреља зголеми на 2-0, а потоа следуваа уште два гола брзи гола за комплетен потоп.

Во 57. минута Грос погоди за 3-0, а веднаш потоа реализираше и Тросар за конечни 4-0.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани