Црвена звезда е шампион на Србија, и голманот Борјан даде гол! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Резултатот го отвори Катаи во 40. минута, а по девет минути игра во вториот дел Иваниќ постигна гол за 2-0. Во 67. минута Вождовац намали преку Милојевиќ на 2-1.

Во самиот финиш од мечот Црвена звезда доби пенал, а одлуката падна голманот Борјан да го изведе ударот од белата точка. Тој успешно ја заврши работата, даде гол по што славјето можеше да почне.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани