„ЦИЕС“ пикираше: Се согласувате ли со овој избор за најдобриот тим во Премиерлигата? (ФОТО)

by
1 минути читање

Фудбалската
опсерваторија базирајќи се на податоците на кој располага во својата база, го
пикираше најдобриот тим во моментов во Премиерлигата.

На голот се најде
Менди од Челси, а дефанзивната линија ја сочинуваат Кансело, Лапорт и Диаш од
Манчестер Сити, како и Арнолд од Ливерпул.

Во средниот ред
се најдоа Родри и Силва од Манчестер Сити, како и Салах, Мане и Хендерсон од
Ливерпул, а од истиот тим во нападот се најде и Жота.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани