Челси не успеа да го купи Халанд па се насочи кон друг елитен напаѓач

by
1 минути читање

Челси имаше подготвено мега понуда за Халанд, но и таа беше неприфатлива за Борусија Дортмунд.

Според „Сан“, бордот на сините одлучил да не ја зголемува понудата за Халанд, туку да се насочи кон нова цел.

Челси подготвува понуда од 50 милиони фунти за Роберт Левандовски.

32-годишниот Левандовски сака да ја промени средината, но последниот збор ќе го има Баерн Минхен кој за да го продаде полскиот напаѓач ќе треба прво да најде негова замена, а на пазарот нема многу подобри од него.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани