Челси ја затвори академијата, имаат 20 позитивни на ковид-19

by
0 минути читање

Челси ја затвори зградата на академијата и им даде инструкции на сите тренери и играчи да останат дома бидејќи имаат 20 позитивни случаи на ковид-19.

Првите тимови на Челси, и машкиот и женскиот се одделени од академијата па немале контакт со никој од таму, тие ќе продолжат да функционираат нормално.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани