„Цел месец ми беше срам да зборувам со Меси” – Нејмар открива како се чуствувал по трансферот во Барса

by
1 минути читање

Нејмар важеше за
голема ѕвезда во родниот Бразил и еден од најперспективните млади играчи пред
да се пресели во Барса во 2013, но и покрај тоа, напаѓачот имал потешкотии во
соблекувалната покрај големите шампиони.

„Кога ќе влезев
во соблекувалната, ќе погледнев на една страна и ќе го видев Лео Меси. Ќе
погледнев на друга и ќе ги видев Чави, Иниеста, Пике и Дани Алвеш
– открива Нејмар во интервју за
шоуто Калдеирао.

„Мислев дека сум
во видео игра
.

„Пред неколку
дена играв со нив на плејстејшн, и сега одеднаш седев покрај нив и бев еден
од нив
.

„Првиот месец ми
беше многу тежок, ми беше срам да разговарам со Меси
.

„Сите тие момци
ми беа идоли
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани