Бускетс се „препелкаше“ по теренот, а потоа веднаш стана (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Барселона дојде
до мошне значајна победа кај Динамо Киев во четвртото коло од групната фаза во
Лигата на шампионите, а благодарение на голот на Фати, Каталонците се во добра
позиција за прогрес во нокаут рундата од тоа натпреварување.

Сепак, на
синоќешниот меч свое шоу, барем за момент имаше Серхио Бускетс, кој во една
ситуација почна да се „препелка“ по теренот по еден судир со противнички
фудбалер, за потоа веднаш да стане бидејќи домаќинот развиваше опасна акција.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани