Брејтвејт го постигна деби голот за Барса, но не прослави како што се очекуваше (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Барселона со убедливи 4-0 ја победи Мајорка. Во 37. минута по асистенција од Меси, Брејтвејт зголеми на 2-0. Тоа беше негов деби погодок за Каталонците но кога ја затресе мрежата само мирно одеше по теренот и се поздрави со соиграчите.

„Како напаѓач секогаш сакате да постигнувате голови, ова е моментот кој долго го чекав“, изјави Брејтвајт по натпреварот.

„Важно беше да стартуваме на овој начин, бидејќи вака се зголемува самодовербата. Сакаме да продолжиме како денеска“.

Пофалби за него стигнаа и од тренерот Сетиен.

„Брејтвејт одигра многу добро, одлично се адаптираше како лево крило. Постигна гол и вршеше многу работа. Мораме да му честитаме бидејќи не е лесно да настапуваш во ваков тим на начинот на кој одигра тој“, вели Сетиен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани