Бетис го договори Иско, ќе го направи најплатен фудбалер во нивната историја

by
1 минути читање

Иско треба да потпише двегодишен договор со Бетис според кој ќе заработува 10 милиони евра по сезона.

Тој во Бетис ќе пристигне од Реал Мадрид како слободен играч и ќе стане најплатениот фудбалер на тимот од Севиља во нивната историја.

Бетис е актуелен освојувач на Купот на Шпанија, а се уште е во игра и за пласман во Лигата на шампионите.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани