Берберот на Елмас навести трансфер на Македонецот со оваа објава на социјалните мрежи (ФОТО)

by
8 минути читање

Елиф Елмас е пред
голем трансфер во периодот кој претстои, 19 годишниот македонски
интернационалец од редовите на Фенербахче според најавите викендов треба да
стави потпис со калчолигашот и да заврши сагата околу неговата иднина.

Интересна објава
на социјалните мрежи имаше берберот кој се грижи за изгледот на нашиот
фудбалер, тој на фотографијата која ја објави со Елмас додаде коментар „Можеби
последното бричење“, а тоа дополнително ги подгреа шпекулациите дека
Македонецот и дефинитивно си заминува од Истанбул…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани