Бензема се изедначи со Раул, Винисиус забележа хет-трик, Реал ја наполни мрежата на Леванте (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Реал Мадрид ја
наполни мрежата на Леванте, избраниците на Карло Анчелоти вечера беа
расположени и славеа со убедливи 6-0.

Менди го отвори
резултатот во 13. минута, Карим Бензема зголеми на 2-0 во 19. минута, за
Родриго да реализира рутински за 3-0 во 34. минута. До крајот на првиот дел падна
уште еден гол, Винисиус Жуниор погоди за 4-0 во 45. минута.

Бразилецот по
втор пат се запиша во листата на стрелците во 68. минута, за во 83. минута да забележи
хет-трик.

Нашиот Енис Барди
влезе во игра пред крајот на првиот дел, кога веќе беше јасно дека Леванте нема
што да бара на овој меч.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани