Барса во финишот доби пенал со ВАР за пресврт и триумф против Елче (ВИДЕО)

by
1 минути читање

„Каталонците“ се
искачија на позицијата број 3 на табелата откако вечерва со цел плен си заминаа
од „Естадио Мануел Мартинез Валеро“.

Елче поведе во
финишот од првиот дел со голот на Фидел, но Барселона направи пресврт во
второто полувреме.

По еден час игра,
Торес најдобро се снајде и ја затресе мрежата на домаќините за 1-1, за во
финишот од мечот, судијата со помош на ВАР да покаже на белата точка.

Депај превзеде
одговорност и погоди за 1-2 и славје на Барса.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани