Барса најде нов спонзор, откриени детали од богатата соработка

by
0 минути читање

Заврши потрагата
на Барселона по нов спонзор, стриминг платформата Спотифај ќе го наследи
Ракутен на дресот на „каталонците“.

Како што пренесува
РАЦ1, Барселона и Спотифај договориле тригодишна соработка вредна 280 милиони евра.

Логото на Спотифај
ќе стои на дресот на машкиот и женскиот тим на Барселона, како и на тренинг
опремата.

Исто така, за прв
пат во својата историја, Барселона го продава името на својот стадион, па следната
сезона, Спотифај ќе стои покрај Камп Ноу.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани