Балотели доби бизарен црвен картон (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Ница со 1-0 славеше на гостувањето кај Лориен, а натпреварот го заврши со еден фудбалер помалку откако во 68. минута Марио Балотели заработи директен црвен картон. Но зошто го доби?

Италијанскиот напаѓач имаше физички дуел со Зарго Траоре, но тоа ни од далеку не беше старт за исклучување. Судијата свирна фаул, од устата на Балотели излетаа неколку зборови, па веројатно поради кажаното беше исклучен.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани