Баерн Минхен ја дозна цената на Тео Ернандез, иста како онаа на неговиот брат Лукас

by bojan
1 минути читање
Тео Ернандез

Баерн Минхен го има Тео Ернандез како опција доколку Алфонсо Дејвис се пресели во Реал Мадрид, но за негов ангажман ќе треба длабоко да бркнат во џебот и да одвојат околу 80 милиони евра.

Преговорите со Алфонсо Дејвис за нов договор подолго време се во ќор сокак и се најавува дека Канаѓанецот ќе направи трансфер во Реал Мадрид.

Па Баерн Минхен разгледува опции за нов лев бек и при врвот на листата со желби го има Тео Ернандез од Милан.

Французинот во дресот на „росонерите“ се промовираше во еден од најдобрите бекови во Серија А и Европа, па неговата цена е прилично висока, Л’Екип објави дека ќе бидат потребни околу 80 милиони евра за реализирање на трансфер.

Интересно, Баерн Минхен плати околу 80 милиони евра и кога го купи неговиот брат, Лукас Ернандез од Атлетико Мадрид во 2019 година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани