Баерн куртули од казна, судијата бил виновен што не изброил колку играчи има на теренот

by
1 минути читање

Баерн Минхен ризикуваше да остане без трите бода од дуелот против Фрајбург откако шампионот на Германија направи пропуст и неколку секунди играше со 12 фудбалери на теренот.

Фрајбург достави жалба, а судот денеска одлучи дека Баерн нема да одговара за пропусот, судијата е тој што требал да избори колку играчи има на теренот.

Судот исто така смета дека прекршокот не е толку сериозен за Баерн службено да го загуби натперварот.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани