Арсенал за три минути даде два гола и го победи Шефилд (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Натпреварот беше мирен, речиси и да немаше шанса до постигнување на голот кој се случи во 61. минута кога по асистенција од Белерин, Сака погоди со глава за водство на Арсенал од 1-0.

Само три минути подоцна Пепе постигна гол и му донесе предност на Арсенал од 2-0, веќе беше јасно кој ќе биде победник.

До крајот на мечот, Шефилд јунајтед преку Мекголдрик успеа само да намали на 2-1.

Во истиот термин се одигра и мечот меѓу Вулвс и Фулам кој го добија домаќините со 1-0. Погодокот го постигна Нето во 56. минута.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани