Арсенал влезе во конфронтација со фудбалерот кој јавно побара да си замине (ФОТО)

by
2 минути читање

На Ејншли
Мејтланд-Најлс му е кажано дека ќе треба да тренира одвоено од останатите во
првиот тим на Арсенал, откако 24 годишниот фудбалер јавно го искажа своето
разочарување поради блокираниот трансфер во Евертон, тврди „Мирор“.

На Островот
известија дека Евертон имал понуда за фудбалерот од средниот ред, меѓутоа на
самиот Мејтланд-Најлс му било укажано дека нема да му биде дозволено да си
замине ова лето, по што тој не се воздржа да ја искаже разочараноста во една
објава на социјалните мрежи.

Сешто посакувам е да одам каде што ме
бараат, како и онаму каде што ќе играм
“ напиша тој.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани