Арсенал им се врати победите, Њукасл падна на Емирати (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Арсенал беше подобар во текот на целиот меч, Њукасл повремено се обидуваше да го загрози одлучниот Рамсдејл.

Отпорот на гостите беше срушен во 56. минута кога Сака погоди за водство од 1-0.

Десет минути подоцна Мартинели реализираше за 2-0, што беше и конечен резултат на мечот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани