Арсенал и Манчестер Сити го договориле трансферот на Габриел Жесус

by
0 минути читање

Според Фабрицио Романо, Манчестер Сити ја прифатил понудата на Арсенал во висина од 45 милиони фунти.

Сега Арсенал треба да ги договори личните услови со Габриел Жесус по што трансферот ќе биде комплетиран.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани