Арсенал без Лига на шампиони не може да ги привлече двете ѕвезди од Серија А кои ги сакаше

by
1 минути читање

Арсенал беше во одлична позиција за враќање во Лигата на шампионите, почнаа да се прават и планови за засилувања за следната сезона кои вклучуваа важни фудбалери.

Микел Артета ги сакаше Пауло Дибала и Виктор Осимен, но мисијата за тие да се ангажираат без настап во Лига на шампионите е исклучителна тешка.

„Газета дело Спорт“ пишуваше за интересот на Арсенал за Осимен и Дибала, но и во двата случаи се потенцираше дека тие не би биле заинтересирани да отидат таму ако тимот не избори пласман во Лигата на шампионите.

Пред последното коло Тотнем има два бода повеќе од Арсенал, на нив им одговара и реми на гостувањето кај испаднатиот Норич, со ист број на бодови Спарси остануваат на четвртото место. Па единствената комбинација за Арсенал е тие да го победат Евертон, а Тотнем да загуби од Норич.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани