Антонио го качи Вест Хем на четвртото место, пораз на Тотнем (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Вест Хем со гол на Антонио во 72. минута го победи Тотнем и се качи на четвртата позиција на табелата.

Лестер преку Тилеманс во 14. минута поведе на гостувањето кај Брентфорд, но домаќините во 60. минута со гол на Јоргенсен израмнија на 1-1.

Во 73. минута Медисон го врати водството на Лестер овојпат за победа од 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани