Агуеро повторно на клупа, Аргентинецот се поблиску до излезната врата од Сити

by
0 минути читање

Габриел Жесус му го зема стартното место на Кун Агуеро, аргентинскиот фудбалер останува закован на клупата за резервни играчи и за мечот против Борнмут.

Ако до крајот на сезоната Агуеро не ја врати стартната позиција од Жесус, речиси сигурно е дека ќе го напушти Манчестер Сити, а веројатно ќе замине и од Премиерлигата.

Заинтересирани за неговиот потпис има многу, досега се споменуваа Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Интер, Милан, ПСЖ, Челси…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани