Агентот на Мане открива зошто играчот го одбил Тотенхем и потпишал за Ливерпул

by
1 минути читање

Мане во Ливерпул пристигна од Саутемптон за сума од 34 милиони фунти и се покажува како одлично засилување за тимот.

Постигна два гола во дербито против Тотенхем и му донесе големи три бода на својот тим.

Информациите од Англија велат дека и Тотенхем го посакувал Мане во тимот, но Ливерпул стигнал до неговиот потпис. Агентот вели дека платата не е причината како што некои пишуваат.

„Мане имаше пет понуди во летниот преоден рок и финансиски сите беа добри“ – вели агентот Беземер.

„Ние сакавме да потпише за вистинскиот клуб, со вистинскиот тренер за негов развој. Тоа е причината поради која Мане отиде во Ливерпул“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани