Адеми и Ристовски се шампиони на Хрватска

by
0 минути читање

На едно коло до крајот на сезоната, Аријан Адеми и Стефан Ристовски се радуваат на титулата во Хрватска, Динамо Загреб повторно е шампион.

Адеми и Ристовски го одиграа целиот натпревар, по денешната победа од 2-0 над Шибеник, Динамо Загреб има четири бода повеќе од вечниот ривал Хајдук.

Во последното коло Динамо Загреб на свој терен го пречекува токму Хајдук, а по тој меч ќе се случува и официјалната прослава на титулата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани