Џуд Белингем може да добие суспензија на ЕП!

by 24 фудбал
1 минути читање

Англискиот фудбалер Џуд Белингем може да биде санкциониран од страна на УЕФА поради шега која ја направи за време на мечот со Словачка.

Ѕвездата на Англија за време на прославата имаше срамна гестикулација, за која многумина веруваа дека е провокација кон Словаците. Потоа Белингем објасни дека не се работи за такво нешто, туку интерна шега со пријатели.

И покрај тоа, постои шанса УЕФА да го казни Белингем со некаква суспензија, можеби и ќе пропушти натпревар на Европското првенство.

Сепак, УЕФА прво побара време за да ги добие официјалните извештаи за натпреварот од делегатот пред да донесе одлука.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани