Јувентус ниту против Салернитана не ја осигура Лигата на шампионите (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Иако играше против веќе отпишаната Салернитана, Јувентус ниту во 36. коло од Серија А не успеа да го осигура пласманот во Лигата на шампионите, но е блиску до него.

Салернитана која е последнопласирана и веќе со мислите во Серија Б денеска во Торино запиша минимален триумф од 0:1.

Пиероци ги изненади домаќините со голот по 27. минути игеа. Го засили темпото фаворитот во вториот дел, но на реализација се чекаше до последните моменти кога Рабио погоди за 1:1.

„Старата дама“ сега ќе мора да освои уште два пбода во последните две кола за и математички да го обезбеди настапот во Лигата на шампионите наредната сезона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани