Ѓулер со потегот по поразот од Холандија ги воодушеви турските навивачи

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Турција имаше одличен настап на Европското првенство во Германија, но остана без пласман во полуфиналето откако вчера Холандија ги победи со пресврт (2:1).

Во редовите на Турција се тажни, но никако не можат да бидат разочарани и пласманот во четвртфиналето секако е успех за турската репрезентација.

Еден од оние кои импресионираа во дресот на Турција е младиот Арда Ѓулер, големата надеж на Реал Мадрид кој имаше одличен турнир.

Но, не само на теренот, Ѓулер воодушеви и со својот потег по вчерашниот пораз. Имено, иако има само 19 години, Ѓулер остана присебен и во тие моменти одеше до своите соиграчи изразувајќи им поддршка.

Еден од оние кои не можеа да ги задржат созлите беше искусниот Хакан Чалханоглу.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани