Шчесни ќе му стане соиграч на Роналдо!

by riste
0 минути читање

Војчех Шчесни е пред трансфер во Ал Наср, преговорите се во финална фаза.

Полскиот голман ќе потпише двегодишен договор, а Јувентус ќе добие 5 милиони евра.

За Шчесни ќе нема место во тимот на Јувентус, бидејќи таму ќе се пресели Ди Грегорио од Монца за 18 милиони евра и ќе биде прв голман.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани