Шпанија во полуфиналето ќе биде сериозно ослабена

by Стефан
0 минути читање

Репрезентацијата на Шпанија славеше по продолженија во четвртфиналето на Европското првенство против Германија, но во полуфиналето Шпанците ќе бидат драстично ослабени.

Во полуфиналето Шпанија ќе игра против подобриот од мечот помеѓу Португалија и Франција, а во тој натпревар нема да може да сметаат на четворица натпревари.

Ле Норманд и Мората ќе отсуствуваат поради жолти картони, а исклучен беше и Дани Карвахал, додека во првото полувреме се повреди Педри и за него Европското првенство е завршено.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани