Шкендија се засили со играч за врска од Гостивар

by 24 фудбал
1 минути читање

Тетовска Шкендија прововира уште едно засилување за следната сезона во Првата македонска фудбалска лига, но и квалификациите за Конференциската лига на УЕФА.

Нов член на вицепрвакот е Адаму Алхасан. Се работи за 23-годишен фудбалер кој доаѓа во Шкендија од редовите на Гостивар за кој настапуваше во ПМФЛ минатата сезона.

Алхасан настапува на позицијата последен играч за врска и има дефанзивни карактеристики. За Гостивар претходната сезона одигра 29 натпревари во ПМФЛ.

Во кариерата пред Гостивар, Алхасан беше дел од турските клубови Алтај, Кечиоренгуџу и Меменспор, а во родната земја играше за Кано Пиларс.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани