Чалханоглу стави крај на сите дилеми за неговата иднина

by riste
1 минути читање

Во изминатите денови Хакан Чалханоглу силно се поврзуваше со Баерн Минхен, но трансферот нема да се случи, тој не планира да го напушти Интер.

Турскиот фудбалер вели дека е многу среќен во Интер и неговата иднина е таму.

„Ексремно сум среќен во Интер, односот со фановите и клубот ми е навистина посебен“, вели Чалханоглу.

„Со возбуда чекам да освојуваме уште титули со Интер во иднина. Напред Интер“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани