Чави лажел, Роке можел да игра против Сосиедад?

by riste
1 минути читање

Новинар на „АС“ тврди дека Чави не ја кажува вистината за ситуацијата на Витор Роке, фудбалерот на Барселона можел да игра против Реал Сосиедад.

Чави на прес-конференцијата по мечот рече дека Роке не бил во составот затоа што им повреда на зглобот и отпаднал од комбинација.

Но, новинарот Хави Мигуел пишува дека тоа не е вистина, тој тврди дека Роке имал само мала нелагодност која не му пречела за да игра и би играл доколку Чави го сакал тоа.

Во изминатите денови агентот на Роке го крена гласот и се пожали на третманот на неговиот клиент заканувајќи се со заминување.

Иднината на Роке во Барселона е нејасна и се очекува таа да биде решена по крајот на сезоната.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани