Фројлер носи водство за Швајцарија, Италија се мачи во првото полувреме (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Швајцарија одигра подобро во првиот дел од Италија, а таквиот впечаток е потврден и со погодок на Фројлер за водство на Швајцарците од 1-0.

Во 37. минута, Варгас асистираше до Фројлер кој со десната нога си ја намести топката и со левата го матираше Донарума за водство на Швајцарија од 1-0.

Италија не покажа многу во првото полувреме и ако не промени нешто во вториот дел, ќе биде блиску до елиминација.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани