Франција го даде првиот гол од игра на Европското првенство! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Предвидувањата беа дека полуфиналето ќе биде здодевно, но не е така, Франција поведе со гол уште во деветтата минута од натпреварот, а стрелец беше Коло Муани.

По убава асистенција на Мбапе, Коло Муани погоди со глава за водство на Франција од 1-0. Ова беше првиот гол на Французите на Европското првенство кој го постигнуваат од игра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани