Фиорентина со пресврт до победа над Монца (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Фиорентина ги освои трите бода во Фиренца против Монца иако гостите имаа водство.

Резултатот беше отворен уште во 9. минута со гол на Ѓуриќ, Гонзалез изедначи во 32. минута. 1-1 беше резултатот во првото полувреме.

Ремито беше актуелно до 78. минута кога Артур Мело даде гол за победа на Фиорентина од 2-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани