Финалето во женскиот Куп на Македонија беше решено со гол од корнер во 93. минута (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Eкипата на ЖФК Љуботен го освои женскиот куп на Македонија откако во финалето одиграно во Велес денес славеше со 1:0 против ЖФК Каменица Саса.

Љуботен славеше 1:0, а човек на одлука беше Александар Марковска. Во првите 45 минути не видовме погодоци.

Во вториот дел видовме по некоја прилика и на двете страни, но за гол се чекаше се до самата завршница кога Александра Марковска директно од корнер успеа да ја погоди мрежата во третата минута од судиското продолжение.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани