Фенербахче играше пријателски меч, па сите од противничкиот тим се сликаа со Мурињо! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Жозе Мурињо од пред извесно време почна со работа во новиот клуб, денеска го одигра и првиот пријателски меч во кој Фенербахче со 2-1 го совлада романскиот тим Петролул Плоешти.

Откако заврши мечот, еден по еден од противничкиот тим почнаа да се сликаат со Мурињо, се сликаа речиси сите од романскиот тим.

Португалецот покрај тренер на Фенербахче е и вистинска атракција за некои тимови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани