Фенербахче го потврди доаѓањето на Жозе Мурињо! (ФОТО)

by riste
1 минути читање

Денеска е посебен ден во Фенербахче, пристигнува Жозе Мурињо кој ќе го потпише договорот со турскиот клуб и ќе биде претставен пред навивачите.

Шоуто на стадионот почнува од 19 часот, а Фенербахче ги отвора вратите од 17 часот.

Тие преку социјалните мрежи со фотографија го потврдија доаѓањето на Жозе Мурињо.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани