Урнебесни сцени: Англиски навивачи трчаа назад на стадионот откако Белингем постигна гол (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Англија вчерашниот натпревар против Словачка имаше негатива се до 95. минута, а тогаш Џуд Белингем погоди за изедначување.

Подоцна со голот на Хари Кејн, Англија дојде до победата. Големо беше разочарувањето на англиските фанови во моментите кога „Гордиот Албион“ имаше негатива, па одреден дел од нив и го напуштаа предвреме стадионот.

Така на социјалните мрежи се појавија снимки од фанови на англиската репрезентација кои трчаат назад кога Белингем погодува за израмнување.

Сцените од навивачите кои трчаат назад можете да ги погледнете – ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани