Унгарскиот херој сруши рекорд со победоносниот гол против Шкотска

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Унгарија во драматичен финиш ја совладаа Шкотска со 0-1 и си обезбедија шанса да останат во игра за осминафинале на Европското првенство.

Со голот на Кевин Чобот во десеттата дополнителна минута од натпреварот Унгарците дојдоа до победата. Со овој погодок Унгарецот влезе во фудбалската историја.

Голот во 100. минута од натпреварот беше најдоцна постигнат во историјата на Европските првенства.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани