Улиците на Минхен се портокалови: Никој на ЕП не се забавува како Холанѓаните! (ВИДЕО)

by 24 фудбал
2 минути читање

Навивачите на Холандија се меѓу најбројните во Германија и во чекор ја следат својата репрезентација на Европското првенство.

Популарната „Оранје“ армија го следеше националниот тим низ градовите во кои настапуваше, а тоа е така и во Минхен. Река на портокалова боја го преплави градот од Баварија. Покрај тоа што ги има во најголем број, навивачите на Холандија делува дека најмногу се забавуваат.

Каде и да се, навивачка песна и одлична атмосфера проследени со доста пиво ги „краси“ Холанѓаните“. Тие вечерва во 18:00 часот ќе се судрат со Романија во осминафиналето на првенството.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани