УЕФА го промени терминот за натпреварот на Тиквеш со Бреидаблик

by Стефан
1 минути читање

Европската куќа на фудбалот, УЕФА го промени терминот на одигрување на натпреварот помеѓу Тиквеш и Бреидаблик.

Натпреварот двете екипи првично требаше да го играат во четврток од 17:00 часот, но истиот сега е презакажан за три ипол часа подоцна, односно во 20:30 часот. Причина за ваквата одлука на УЕФА се високите температури.

Ќе потсетиме, билетите за овој натпревар се веќе пуштени во продажба по цена од 200 денари, додека ВИП билетите се продаваат по цена од 500 денари.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани