УЕФА ги одреди судиите и за саботните четврфиналиња на ЕП

by 24 фудбал
1 минути читање

Откако во текот на вчерашниот ден беа познати судиите за првите две четвртфиналиња на Европското првенство, сега УЕФА ги потврди арбитрите и за саботните пресметки.

Ентони Тејлор ќе го суди дербито в петок меѓу Шпанија и Португалија, а Мајкл Оливер беше одбран за дуелот на Португалија и Франција.

Сега меѓу делегираните судии се најде и искусниот Даниеле Орсато кому му е доверен натпреварот на Англија и Швајцарија. Од друга страна, на центарот меѓу Холандија и Турција ќе застане Клемен Турпан.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани