Турција за само 58 секунди и даде гол на Австрија (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

По неполна минута, Мерих Демирал од првиот корнер ја погоди мрежата на Австрија која вечерва влезе како фаворит во последното осминафинале на Европското првенство.

Турците од првиот напад изнудија корнер по кој дефанзивецот Демирал точно во 58-та секунда од мечот ја смести топката во мрежата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани