Стоперот Демирал расположен за голови – и даде втор гол на Австрија! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Мерих Демирал е расположен за голови вечерва. Дефанзивецот како ретко кој на неговата позиција на едно Европско првенство постигна два гола.

Имаше Турција предност од 2:0, но во 66 минута Грегорич ја врати Австрија во игра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани