Станчиу го постигна најубавиот гол досега на Европското првенство (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Романија поведе со 1:0 во првото полувреме против Украина која во натпреварот влезе како благ фаворит.

Голот кој го постигнаа Романите беше дело на Николас Станчиу и тој погодок дефинитивно е еден од најубавите досега на шампионатот.

Имаше Станчиу и уште еден одличен удар кога ја погоди пречката од голот на Лунин директно од корнер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани